תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי באשדוד

אבחון דידקטי באשדוד
אבחון באשדוד
  • אבחון דידקטי באשדוד
  • אבחון מקצועי
  • מאבחנים אדיבים
  • מחירים נוחים
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

אשדוד היא אחת הערים הגדולות בארץ והיא מכילה מערכת חינוך ענפה אשר שואפת לשפר את איכות החינוך בה בכל עת. יש בה יותר ממאה מוסדות חינוך וכבערך 50,000 תלמידים בשנה. אחוז התלמידים שמרגישים שביעות רצון מבתי הספר באשדוד הוא גבוה. הסיבה לכך היא כנראה העובדה שהעיר משקיעה רבות בחינוך בחמש השנים האחרונות תוך שימת לב לעובדה שהעיר מכילה אוכלוסייה הטרוגנית. זאת על ידי מתן מענה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, טיפול באחוזי הנשירה מבתי הספר והתאמת בתי הספר לאורח החיים המודרני.

אחת הדרכים להשקעה במערכת החינוך היא להשקיע בתוכניות לימוד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה שונות על ידי פתיחה של מוסדות בהן קיימות כיתות עם תכניות לימוד ייחודיות, קבוצות לימוד אחרי שעות הלימודים והכשרת מורים ואנשי חינוך בעיר לעבוד עם אוכלוסייה שמתמודדת עם קשיי למידה שונים. בנוסף, הורים ימצאו שזה לא קשה לבצע אבחון דידקטי באשדוד. כעיר גדולה שיש בה הכל, ניתן למצוא בה גם מאבחנים דידקטיים שנותנים מענה לילדים עם לקויות למידה.

למה חשוב לבצע אבחון דידקטי?

בכל שנה עולה מספר הילדים שמאובחנים עם לקויות למידה. פעם היינו מתייגים ילדים שמתקשים בלימודים כמופרעים או עצלנים, היום קיימת עלייה במודעות הסביבתית ואפשרויות האבחון, וילדים שמתקשים בלימודים לרוב יישלחו לאבחון. החשד יגיע מהמורה אך כמעט תמיד ההורים ישימו לב להתנהגות שונה אצל הילד. האבחון הפך להיות כלי נפוץ וחשוב מכמה סיבות. העיקרית שבהן, היא להבין מאיזו הפרעת למידה סובל הילד ומה הכי מעכב אותו. לקויות למידה זה מונח סל שמכיל בתוכו קשת רחבה של קשיי למידה כמו קשיי שפה, קושי במתמטיקה, חוסר יכולת לכתוב ללא שגיאות כתיב ועוד. רק בעזרת זיהוי הקושי נוכל לבנות עבורו תוכנית וכלים להצלחה למרות לקות הלמידה שלו. כמו כן, האבחון יקנה לילד הקלות והתאמות ממשרד החינוך מה שיגדיל את הסיכויים שלו להצלחה. האבחון אינו מתבצע מתוך מטרה לבדל את הילד מכולם ולהבליט את השונות שלו אלא רק לאפשר לו סביבת לימוד שמתאימה לו ולתת להוריו ולאנשי החינוך סביבו כלים להתמודדות.

איפה מבצעים את האבחון?

באשדוד קיימים מספר מכונים שניתן לגשת אליהם ולבצע את האבחון הדידקטי. חשוב לדעת שהאבחון כולל בתוכו מספר מבדקים, ראיונות ושאלונים מה שהופך את התהליך לארוך ומסורבל עבור ההורים. צריך להגיע מספר פעמים למכון האבחון ובכל פעם להישאר מינימום פרק זמן של שעה. אם אתם מוצאים את עצמכם דוחים את האבחון לילד בגלל בעיות לוגיסטיקה ועניינים טכניים, כדאי שתכירו את האופציה לאבחון דידקטי בבית. "המרכז הארצי ללקויות למידה" מציע שירות של מאבחן דידקטי מוסמך ומקצועי שמגיע עד אליכם בזמן שנוח לכם ויכול אפילו לסיים את האבחון בפגישה אחת אם מתאפשר לו והילד יכול לעמוד במספר השעות הדרוש לאבחון מלא.

ווצאפ