תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי באשקלון

אבחון דידקטי באשקלון
אבחון באשקלון
  • אבחון דידקטי באשקלון
  • אבחון מהיר ומקצועי
  • צוות מסור ואדיב
  • מחירים נוחים
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

ההישגים של מערכת החינוך באשקלון השתפרו מאוד בשנים האחרונות ומספר תיכונים בעיר קיבלו אשתקד מענקי הצטיינות בהישגיהם הלימודיים, החברתיים והערכיים מה שגרם לעיר לגאווה גדולה. ובאמת בתמונה הכללית, נראה שההשקעה של עיריית אשקלון בחינוך מניבה תוצאות ואחוז הזכאות לבגרות עלתה מאוד והגיעה ל-80% - מה ששם את העיר הפריפריאלית במיקום מעולה ביחס לערי המרכז. יחד עם זאת, הגידול במספר הילדים שסובלים מלקויות למידה גדל בשנים האחרונות, ועל מנת לשמר את מגמת העלייה באיכות החינוך בעיר חשוב לדאוג גם למסגרות לימודיות שתומכות בתלמידים עם הפרעות קשב וריכוז או לקות למידה מעבר להקלות במבחנים.

 

לקויות למידה הן מכלול של הפרעות וקשיים שמעכבים את ההתפתחות החינוכית של התלמיד. לרוב, לתלמידים עם לקויות למידה יש יכולת אינטלקטואלית גבוהה מאוד אך הם מבטאים קשיים קוגניטיביים או תפיסתיים בתהליכי הלמידה שלהם. ילדים כאלה לרוב יתקשו בכתיבה, בשפה, בשינון חומר נלמד ובריכוז לאורך זמן. כל אלה, ללא אבחון ותוכנית לימוד מתאימה, עלולים להביא את הילד לתסכול, ייאוש והגדלת הפער בין היכולת השכלית שלו לביטוי שלה בפועל. השילוב של מודעות הולכת וגדלה לגבי לקויות למידה עם השאיפה של מערכת החינוך לשיפור ההישגים החינוכיים מדגיש את החשיבות לאבחון לקויות למידה אצל תלמידים כמה שיותר מוקדם כדי למנוע את הפער שעלול להצטבר בין הילד לחבריו לכיתה.

למה אבחון?

האבחון הדידקטי הוא בעצם אוסף של מבדקים, שאלונים ומפגשים עם הילד שבסופם מתקבלת תמונה ברורה לגבי הקושי איתו הילד מתמודד. האבחון נותן למאבחן את היכולת להתאים לילד תוכנית לימודים מתאימה או לחילופין ללמד אותו כלים שיעזרו לו ללמוד על אף המכשול. כדי לקבל התאמות והקלות במבחנים ממשרד החינוך, חובה לעבור אבחון דידקטי שיקבע אילו הקלות יעזרו לתלמיד. הקלות נפוצות שניתנות לתלמידים הן הארכת זמן, הקראת המבחן בעל פה, מבחן בחדר נפרד, התעלמות משגיאות כתיב ושאלון מותאם. ההקלות שמקבלים ממשרד החינוך תקפות לכ-5 שנים, לכן יש תלמידים שיעברו אבחונים דידקטיים יותר מפעם אחת במהלך חייהם בבתי הספר כולל בזמן לימודים אקדמאיים.

אבחון דידקטי באשקלון

אם אתם חושדים שהילד שלכם מתמודד עם קשיי למידה או שאתם רוצים לחדש אישור ממשרד החינוך להקלות והתאמות, תמצאו שניתן לבצע אבחון דידקטי באשקלון במספר מכוני אבחון שונים ברחבי העיר. האבחון הדידקטי במכונים אלה כוללים מספר מפגשים עם התלמיד, ואם מדובר בילד בגיל יסודי אז גם עם הוריו, כאשר כל מפגש לוקח בין שעה לארבע שעות. מי שמעוניין לקצר את התהליך ולהפוך אותו לפשוט יותר, וודאי נחשף לשירות של אבחון עד הבית. השירות הזה עדיין לא קיים בכל המכונים אבל בהחלט ניתן למצוא מאבחן מקצועי שמגיע לאשקלון. "המרכז הארצי ללקויות למידה", מכון אבחון לקויות למידה מקצועי ומנוסה, מציע שירות עד הבית שמקל ומקצר את התהליך ויכול לשפר את הישגיו של הילד מוקדם יותר.

ווצאפ