תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי בחיפה

אבחון דידקטי בחיפה
אבחון בחיפה
  • אבחון בחיפה
  • צוות מקצועי ואמין
  • אבחון מהיר
  • מחירים נוחים
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

חיפה, העיר השלישית בגודלה בארץ, מפעילה מערכת חינוך עשירה ומגוונת בשל היותה עיר מעורבת המכילה אוכלוסייה יהודית-ערבית. אפשר למצוא בתי ספר שדוגלים בגישות חינוכיות שונות ומיוחדות כמו חינוך דמוקרטי, בתי ספר משותפים, חינוך מיוחד ועוד. מבחינת הישגים חינוכיים, חיפה נשארת יחסית יציבה בנוגע למדדי החינוך. כ-76% זכאים לבגרות, מה שמעמיד את חיפה מעל לממוצע הארצי. בנוסף, בעיר קיימים שני מוסדות אקדמאיים נחשבים מאוד – אוניברסיטת חיפה והטכניון – מה שמושך אל חיפה מספר רב של סטודנטים ומחייב את העירייה לדאוג לשירות לסטודנט כמו למשל דיור ותחבורה ואף להעמיד פתרונות לסטודנטים עם לקויות למידה בתוך העיר.

מכוני אבחון דידקטי

לקויי למידה מוכרים כבר זה זמן רב למשרד החינוך ועם הזמן, מבינים שיותר ויותר תלמידים שהוגדרו כמתקשים בלימודים הם בעצם מתמודדים עם הפרעות קשב וליקויי למידה שעם טיפול נכון ומקצועי, יישרו קו עם חבריהם לספסל הלימודים. אבחון דידקטי מתבצע במכוני אבחון על ידי אנשים שמוסמכים לערוך את הבדיקות המתאימות ולתת אבחנה מדויקת לגבי סוג לקות הלמידה. לא מדובר רק במבחן שבודק יכולות קוגניטיביות ומנת משכל, אלא גם ראיונות אישיים ותצפיות כדי לבחון את מרכיבי האישיות של התלמיד יחד עם אסטרטגיות הלמידה שלו וכך ללמוד מהן נקודות החולשה שלו. כאשר התלמיד מאובחן עם לקות למידה, המאבחן ימליץ על תוכנית לימודים או תמיכה שתתאים לו. בנוסף, רבים מהאבחונים הדידקטיים קובעים שהתלמיד צריך לקבל התאמות והקלות במבחן בהתאם לרמת לקות הלמידה שלו.

לקות למידה ברמה נמוכה לרוב תתאפיין בצורך של התלמיד לעוד זמן במבחנים בעוד שלקות למידה מורכבת יותר תצריך כבר שאלון מבדק מותאם. חשוב לדעת, שאף על פי שלקות למידה היא לא שפעת שהולכת וחולפת מעצמה, אישור משרד החינוך להקלות והתאמות במבחנים תקף לחמש שנים ולכן צריך לחדש אותו על ידי אבחון נוסף. כמו כן, האבחון לא מתבצע רק לתלמידים בגיל יסודי – גם מבוגרים לעיתים מגלים שיש להם לקויות למידה, מה שמסביר את הקושי שהם חוו בשנות בית הספר והתיכון. לכן, בעיר בה קיימים אוניברסיטאות נחשקות כמו בחיפה, ככל הנראה קיימים סטודנטים רבים עם לקויות למידה ושירותי האבחון הדידקטי הופכים לחשובים במיוחד.

שירות אבחון דידקטי בחיפה

בעוד שקיימים מספר רב של סטודנטים בעיר וחלקם הגדול גם מתגורר שם – מכוני אבחון דידקטי בחיפה חשובים למי שזקוק להקלות במבחנים שכן, לולא ההקלות להם סטודנטים עם לקויות למידה צריכים, הם עלולים לקבל ציונים נמוכים שישפיעו על התואר. בחיפה מספר מכוני אבחון שעומדים לשירות כלל תושביה ומאפשרים לכל אחד לבצע אבחון ולשפר את הסיכוי שלו להתקדם ולהצליח. בחיפה ניתן לקבל אפילו אבחון בבית מהמכון לאבחון דידקטי "המרכז הארצי ללקויות למידה" שמספק שירות של אבחון עד הבית ברחבי הארץ ומאפשר לרבים לקבל אבחון מקצועי ומדויק בזמן קצר במיוחד.

ווצאפ