תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי בחשבון

אבחון דידקטי בחשבון
אבחון עד הבית
  • לתלמידים שמתקשים בחשבון
  • חשבון ומתמטיקה לכל הגילאים
  • אבחונים מהירים ומקצועיים
  • צוות מסור ויחס חם
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

האבחונים הכלליים למציאת לקויות למידה מאוד יעילים ועוזרים לתלמידים להבין את מצבם ואת הסיבה לקשיים שלהם. קשיי השפה, הכתיבה והקריאה הם קשיים בולטים מאוד בחיי היום יום של הלוקים בלקויות למידה כמו הפרעת קשב וריכוז ודיסלקציה, אבל לפעמים יש לקויות למידה קצת יותר חבויות. לקויות למידה שמשפיעות בעיקר על תחומי החשבון והמתמטיקה הן לקויות למידה שכמעט ולא שמים לב אליהם עד אשר מתבקש הילד לבצע פעולות חשבון פשוטות לבני גילו. 

כיצד משפיעה לקות למידה בחשבון?

לקות הלמידה העיקרית הפוגעת ביכולת התלמיד לפתור פעולות חשבון פשוטות היא דיסקלקוליה. מדובר בלקות למידה שסובלים ממנה כ-6% מהאוכלוסיה והיא יכולה להופיע בגילאים מאוד צעירים, עוד לפני שמגיעים בכלל לבית הספר. לצורך הדוגמא, כשאנחנו רואים כמות של 3 כדורים על הרצפה, קל לנו מאוד לדעת שישנם 3 כדורים על הרצפה מכיוון ואנחנו לא מבצעים ספירה מחושבת כשאנחנו מסתכלים עליהם. אם ניקח את אחד הכדורים ונרחיק אותו מהשניים האחרים אנחנו מבינים שמספר הכדורים לא השתנה, אך ילד בעל לקות הלמידה דיסקלקוליה יתקשה 'לשמור' את הנתונים שהיו לו לפני כן ולהבין שעדיין ישנם 3 כדורים על הרצפה.

למה צריך אבחון דידקטי בחשבון?

לקות למידה זו מתבטאת בדרכים נוספות, כמו למשל קושי ביצוע פעולות פשוטות של חיבור חיסור או הבנה בסיסים של כמויות. על כן יש צורך לבצע אבחון דידקטי בחשבון כאשר קיים חשש שזוהי לקות הלמידה ממנה סובל הילד.אמנם לקות למידה זו מתגלה בדרך כלל בגילאים צעירים, אך לא רק ילדים סובלים מן הלקות הזו. אנשים אשר עברו פגיעות כתוצאה מתאונה למשל, עלולים לסבול מתסמינים של לקות למידה זו. 

עם זאת, חשוב להבין שקשיים במתמטיקה וחשבון אינם בהכרח בעיה של לקות למידה. רבים מאיתנו מתקשים בחשבון ומתמטיקה ולעתים זו תוצאה של אי הקשבה בשיעור, בעיות התנהגות, חוסר חשק וחיבה למקצוע ועוד שלל סיבות, אך צריך לדעת להבדיל בין המקרים ולכן אבחון דידקטי ממוקד בחשבון יעזור להבין לעומק ממה נובעים הקשיים. 

אין צורך להרחיב על החשיבות הרבה של מתמטיקה וחשבון לחיינו. אנחנו משתמשים בכל יום בפעולות חשבון, בין אם אנחנו מתעסקים בכסף ובין אם אנחנו מבעצים משימות שונות בעבודה או בארגון של דברים בחיינו הפרטיים. אבחון בחשבון יעזור לילדכם לקבל את הכלים המתאימים כדי להבין את מצבו ולהתמודד עם קשיים בתחומי המתמטיקה והחשבון בעתיד.

ווצאפ