תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי בירושלים

אבחון דידקטי בירושלים
אבחון בירושלים
  • לתושבי ירושלים והסביבה
  • אבחון מהיר ומקצועי
  • מחירים נוחים
  • צוות מקצועי
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

מערכת החינוך בירושלים, כמו הרבה דברים אחרים, היא המורכבת ביותר מכל ערי הארץ. נכון ל-2018, לומדים בה קרוב ל-280 אלף תלמידים בכל מוסדות החינוך ומספר סוגי בתי הספר הוא גבוה במיוחד. בתי ספר ממלכתיים, בתי ספר ממלכתיים-דתיים, בתי ספר חרדים, ערבים, דמוקרטים, משותפים ועוד. שיעור הזכאים לבגרות בעיר הוא מהנמוכים בארץ, כמו כן, גם שיעור הזכאים להקלות בבגרות שעומד על כ-בערך 19%. קיימים מספר מכוני אבחון דידקטי בירושלים, אך נראה שעדיין קיימים תלמידים רבים שסובלים מלקויות למידה וזקוקים להקלות במבחנים אך הם אינם מאובחנים.

לקויות למידה הן דבר נפוץ בישראל ובעולם. כמובן, שלקויות למידה היו קיימות גם בעבר, אך לא הייתה מודעות להן כמו היום, וכל תלמיד שלא הצליח להגיע להישגים גבוהים או להיות באותה רמה כמו חבריו לספסל הלימודים, נחשב לחסר מוטיבציה או פשוט לא חכם במיוחד. בפועל, חוסר המוטיבציה אצל תלמידים נובע מתחושות קושי הולכות וחוזרות בלימודים, עד שהם מרימים ידיים. היום, אנחנו כבר יודעים לומר שקיימות הפרעות למידה שונות שיכולות להפריע בהתפתחות הלמידה של התלמיד, במידה והוא לא מאובחן ולא מקבל תוכנית לימודים מותאמת.

אז איך מתבצע האבחון הדידקטי?

האבחון הדידקטי הוא תהליך שדורש הקדשת זמן וסבלנות בקרב הנבחנים והוריהם. מדובר במספר מפגשים בו ההורים מגיעים למכון האבחון, והתלמיד עובר סדרה של מבדקים. מבדקי ידע, מבחני אישיות, ראיונות עם התלמיד והוריו, מבחני דיבור, קריאה ועוד. כל מפגש אורך בין שעה לארבע שעות, מה שלעיתים מהווה מעמסה על ההורים שצריכים לנסוע כמה פעמים למכון האבחון ואף להמתין שם מספר שעות. כמובן שהכל מתבצע תחת עינו של מאבחן דידקטי מוסמך ומקצועי עם ידע נרחב בפסיכולוגיה ובלקויות למידה. לאחר האבחון, יש כמה אופציות לטיפול במידה ונמצאו ליקויי למידה אצל התלמיד. לדוגמה, הקלות במבחנים (כמו למשל, הקראה בעל פה, התעלמות משגיאות כתיב, תוספת זמן ועוד), או תוכנית לימודים מותאמת וייחודית. קיימת גם אפשרות להמשך מפגשים עם פסיכולוג, טיפול עם קלינאי תקשורת, ולעיתים אף טיפול תרופתי.

ביצוע אבחון בירושלים

הרחבת מקומות לאבחון דידקטי בירושלים, יכולה להביא לכך שיותר תלמידים שצריכים הקלות יקבלו אותן, ושיעור זכאים לבגרות בעיר יעלה בהתאם. אבחון דידקטי מתבצע במכונים מוסמכים בלבד. "המרכז הארצי ללקויות למידה" הוא מכון אבחון מקצועי ומנוסה במגוון של לקויות למידה והוא אפילו מפעיל שירות של 'אבחון עד הבית' מה שיכול לחסוך זמן ונסיעות. ובסיכומו של דבר, האבחון הדידקטי בא לסייע לתלמידים להוציא מעצמם את המיטב, ולהבין שהכל בסדר איתם ושאפשר להצליח למרות הפרעות הלמידה. נכון שלקות למידה זה לא שפעת וזה לא חולף מעצמו, אך אבחון מקצועי, שמוביל לאחר מכן לתוכנית טיפול, יכול לעזור לתלמיד להתגבר על קשיים ולתת לו את הכלים להם הוא זקוק, כדי לממש את הפונטציאל שלו.

ווצאפ