תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי במודיעין

אבחון דידקטי במודיעין
אבחון במודיעין
  • אבחון דידקטי במודיעין
  • אבחון מהיר ומקצועי
  • צוות נהדר
  • מחירים נוחים
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

מערכת החינוך במודיעין זוכה ללא מעט שבחים, ובצדק. ההישגים שלה מרשימים והיא נמצאת גבוה מאוד ברשימת אחוזי הזכאות לבגרות בישראל עם כ-92 אחוזים. עיריית מודיעין משקיעה משאבים רבים בחינוך ודוחפת את דור העתיד להישגים. היא מצליחה לעשות זאת על אף שהאוכלוסייה בעיר היא הטרוגנית וכוללת חילונים ודתיים, עולים חדשים וותיקים ומספר רב של תושבים שעברו לגור בה מפריפריות בצפון ודרום הארץ.

האוכלוסייה במודיעין לא שונה משאר הארץ ולמעשה, תופעות של לקויות הלמידה והפרעות קשב אצל תלמידים, לא פסחו על העיר. העיר בהחלט מציעה פתרונות עבור תלמידים עם לקויות למידה כמו מכוני אבחון דידקטי בעיר, קבוצות תמיכה ותגבור לילדים עם קשיים בלימודים ותוכניות לימוד מותאמות.

מה זה לקות למידה ולמה חשוב לאבחן את זה?

לקויות למידה הן בעצם הפרעה נוירולוגית שמפריעה לסובל ממנה לרכוש כלים בסיסיים כמו קריאה, כתיבה ו/או מתמטיקה. יש לה השפעה גם על יכולת ההתארגנות וניהול הזמן ומאופיינת גם בחוסר ריכוז ויכולת לזכור דברים חשובים. מעבר להישגים הלימודיים, לקות למידה יכולה לפגוע גם ביחסים בין אישיים ובמקומות עבודה בעתיד. לכן, חשוב לאבחן זאת כמה שיותר מוקדם כדי לא לצבור פער נוסף בין היכולת האינטלקטואלית לבין ההישגים בלימודים ובחיים האישיים.

איך מאבחנים לקויות למידה?

לקויות למידה הן בעצם שם נרחב למספר הפרעות כאשר כל אחת שונה מהשנייה. ילד עם לקות למידה אחת לא דומה לילד עם לקות למידה אחרת. הקשיים יכולים להיות קשיים שונים ואופן ההתמודדות של כל אחד עם הקושי אינדיבידואלי גם הוא. לכן האבחנה מתבצעת על ידי אבחון דידקטי שהוא בעצם מכלול של מבדקים ששכלול שלהם מסביר בצורה טובה את הקושי של הילד. מעבר למבחנים במתמטיקה ובשפה, חלק מהאבחון מתבצע גם בשאלונים אישיים וראיונות. הראיונות לדוגמה, הם הדרך היחידה של המאבחן לשמוע על חוויות הילד ממקור ראשון ולא על ידי תוצאה שנמדדת בציון מספרי. מאוד חשוב שהמאבחן יכיר את מאפייני האישיות של הילד כדי שבנוסף לאבחנת הקושי הקוגניטיבי שלו, הוא ידע גם איך הכי נכון לטפל בזה ומה יעזור לו להתגבר על קשיי הלמידה. במודיעין קיימים מאבחנים דידקטיים שונים אשר נותנים שירות לכלל תושביה בכל הגילאים.

כמה זמן לוקח האבחון?

זמן האבחון משתנה בין אחד לשני ותלוי גם בקשיים איתם מתמודד הנבדק. משום שהאבחון כולל מספר סוגים של מבחנים ושיחות, הוא מתרחש במספר פגישות כאשר כל פגישה לוקחת בין שעה למספר שעות תלוי באופי הבדיקה וביכולתו של הנבדק. הורים רבים ואפילו תלמידים, מוצאים את תהליך האבחון מעיק ומסורבל ובוחרים בשירות "אבחון עד הבית" שמוצע על ידי מספר מצומצם של חברות לאבחוני לקויות למידה. דוגמה למכון אבחון שמציע שירות עד הבית הוא "המרכז הארצי ללקויות למידה" שלו מאבחנים מקצועיים ומסורים שמגיעים לבתים ברחבי הארץ והופכים את תהליך האבחון לפשוט וקל.

ווצאפ