תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי בראשון לציון

אבחון דידקטי בראשון לציון
אבחון בראש לציון
  • אבחון בראשון לציון
  • צוות מקצועי
  • יחס אישי
  • מחיר הוגן
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

אין ספק שהשינויים הטכנולוגיים והמדיה החברתית, משפיעים על רמת הריכוז שלנו ודעתנו מוסחת בקלות. ויחד עם ההשפעות הסביבתיות על יכולות הלמידה שלנו, יש גם לא מעט לקויות למידה מולדות, שהיום, יש לנו את האמצעים לאבחן אותן. גם השינויים הסביבתיים וגם אפשרויות האבחון המתקדמות שקיימות היום, מוביל למספר רב של תלמידים המאובחנים עם לקויות למידה.

 

בישראל, האוכלוסייה גודלת משנה לשנה ואיתה גם מספר התלמידים שלומדים במוסדות החינוך. לכן, הביקוש לאבחונים דידקטיים הולך ומתרחב וניתן למצוא מכוני אבחון בכל רחבי הארץ. ראשון לציון לדוגמה, היא עיר עם כמות גבוהה של תלמידים שרק הולכת וגדלה עם התרחבות העיר והגידול הטבעי באוכלוסייה. כיום, לומדים בה יותר מ 45,000 תלמידים בכל מוסדות הלימוד כאשר קצת יותר ממחצית הניגשים לבגרות, זכאים להקלות והתאמות באישור משרד החינוך.

ביצוע אבחון דידקטי בראשון לציון

תלמידים נשלחים לאבחנה אצל מאבחן דידקטי, כאשר הם מתמודדים עם קשיי למידה באופן כרוני וזאת אף על פי גילם, רמתם השכלית ורצונם להצליח. במכון לאבחון דידקטי מבצעים בעצם בדיקה ליכולות אקדמיות של התלמיד כמו למשל קריאה, הבנת הנקרא, כתיבה, הבנה מתמטית ועוד. בנוסף ליכולות אקדמיות, נבדקות גם היכולות הקוגנטיביות כמו למשל תפיסה חזותית ושמיעתית, רמת הזיכרון ואסטרטגיות למידה. אבחון דידקטי גם עשוי לסייע באיתור בעיות רגשיות אצל הנבחנים ולשלוח אותם לאנשים מקצוע נוספים לפי הצורך. האבחון עצמו הוא שכלול של כמה מבדקים ומבחנים ולא ניתן לאתר הפרעת למידה ולהתאים תוכנית טיפול על ידי מבדק אחד. ישנם מספר מבדקים, שאלונים וראיונות ורק השכלול של כולם, נותן למאבחן תמונה ברורה לגבי לקויות הלמידה והקשיים איתם מתמודד הנבדק. אבחון דידקטי בעצם נועד להתאים תוכנית לימודים לתלמידים עם לקויות למידה. לעיתים מדובר רק בהקלות בבגרות כמו תוספת זמן במבחן או הקראה בעל פה ולעיתים הטיפול יכלול גם מפגשים עם אנשי מקצוע נוספים על מנת לרכוש כלים ולפתח אסטרטגיות למידה שיאפשרו לתלמיד להתמודד עם הקשיים הלימודיים שלו לאורך זמן.

אבחון במרכז הארצי ללקויות למידה

אמנם, יש מספר מכוני אבחון דידקטי בראשון לציון אך עדיין קיימים ילדים רבים שמתקשים להגיע לרמת חבריהם לספסל הלימודים ולא אובחנו מעולם. לעיתים, מספר רב של תלמידים יוצר עומס על מכוני האבחון שכן, לא מדובר בתור לרופא שכל אחד נכנס לעשר דקות ויוצא, האבחונים עורכים לא מעט זמן ויכולים גם להגיע ל-4 שעות מפגש. ובנוסף, הרבה מהתלמידים הולכים לאבחון רק לקראת הבגרויות מה שיוצר עומס וזמן המתנה ארוך. לשם כך, פתח "המרכז הארצי ללקויות למידה" שירות חדש של 'אבחון עד הבית' שמייעל את כל תהליך האבחון ויכול לסיים אותו במפגש אחד במידה ויתאפשר מצד הנבחן. וזה עוד צעד בהנגשת האבחון הדידקטי לציבור ובהבנת הצרכים שלנו להצליח ולהגיע להישגים למרות לקויות למידה כאלה ואחרות.

ווצאפ