תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי ברמת גן

אבחון דידקטי ברמת גן
אבחון ברמת גן
  • אבחון דידקטי ברמת גן
  • צוות מקצועי
  • מחירים נוחים
  • שירותיו ומהירות!
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

אבחונים דידקטיים הפכו לדבר נפוץ בעקבות עליית מודעות הסביבה ללקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. היום, אין צורך לשבור את הראש ולהיות מתוסכלים אם הילד נכשל במבחנים למרות שהוא יושב ולומד או שהוא לא מצליח להתרכז בשיעור או בשיעורי בית. אם פעם חשבו שלקות למידה תגרום לנשירה מבית ספר או לקושי בלהגיע לתפקידים בכירים בעתיד, אז היום אנחנו יודעים שזה לאו דווקא קשור ושהנתונים מראים אחרת. היום אנחנו יודעים שלקויות למידה הן רק אתגר ומכשול שניתן לעבור במידה ומאבחנים את זה ומפתחים אצל הילד את הכישורים הנדרשים. כדי שלא כל ילד שראה טלוויזיה במקום ללמוד למבחן ילך ויוציא הקלות והתאמות מיוחדות במבחנים, משרד החינוך דורש אישור ממאבחן דידקטי מוסמך שאכן הילד או הסטודנט עברו אבחון דידקטי מקיף. כמובן שההקלות וההתאמות יהיו לפי המלצות המאבחן.

איך אבחון דידקטי עוזר בהישגים?

ילדים שמתמודדים עם לקויות למידה מוצאים את עצמם ברמה נמוכה משאר ילדי הכיתה ובחוסר יכולת לבצע תרגילים פשוטים. עם הזמן, במידה והילד לא יאובחן, הילד ירגיש רגשות של תסכול, ייאוש וחוסר הערכה עצמית. כל אלה רק יחריפו את המצב וזה מגדיל את הסיכוי שהילד ייפלט ממערכת החינוך בהמשך. מטרת האבחון הדידקטי היא לגלות מה היא לקות הלמידה איתה הילד צריך להתמודד ביום ויום או במילים אחרות, מהן נקודות החולשה שלו. כאשר יש אבחנה ברורה לגבי אופי לקות הלמידה, המאבחן הדידקטי, בהתאם להתרשמות שלו ממרכיבי האישיות של הילד, ימליץ לו גם על הקלות והתאמות במבחנים וגם על קבוצות תמיכה ולמידה. לרוב, כשמדובר בילד בגיל ייסודי גם ההורים יקבלו הדרכה לאיך להתמודד ואיך להקל איפה שאפשר. כאשר מכירים את הקושי של הילד בצורה טובה, ניתן לתת לו את הטיפול לו הוא זקוק ולתת לו כלים להתגבר על המכשולים הלימודיים, החברתיים והאישיים. עם הזמן, נוכל כבר לראות שיפור בהישגים מה שיקטין משמעותית את הסיכוי לנשירה מבית הספר.

לקויות למידה ברמת גן

רמת גן היא עיר מרכזית עם מערכת חינוך עשירה בגנים, בתי ספר ותיכונים ויש בה גם מספר מוסדות להשכלה גבוהה. רמת גן שומרת על נתונים לימודיים גבוהים ואחוזי הנושרים מבית הספר בעיר נמוכים במיוחד. כעיר גדולה ומפותחת, חשוב שאבחוני לקויות למידה יהיו נגישים. קיימים בה מגוון של מכונים לאבחון דידקטי מה שמאפשר לתושבי העיר, תלמידים וסטודנטים כאחד, לקבל את ההקלות וההתאמות שלהם בזמן ולשמור על הישגיהם.

כמו כן, תושבי רמת גן יכולים ליהנות משירותי אבחון עד הבית. היום, באורח החיים העמוס והמהיר שלנו, הזמן הפך להיות משאב יקר ואבחון דידקטי מצריך זמן ויותר מזה סבלנות. "המרכז הארצי ללקויות למידה", שהוא מרכז לאבחוני לקויות למידה והפרעות קשב שונות, מציע שירות של אבחון עד הבית ובכך מציעים חיסכון בזמן ואנרגיה.

ווצאפ