תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי בתל אביב

אבחון דידקטי בתל אביב
אבחון בתל אביב
  • אבחון עד הבית
  • אבחון מקצועי
  • אבחון מהיר
  • לתושבי תל אביב
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

העיר תל אביב-יפו היא עיר מרכזית ומתקדמת ויש בה אמצעים רבים שמעודדים השכלה גבוהה והישגים לימודיים מהגבוהים בארץ. ישנם בעיר כ-150 בתי ספר אשר נותנים מענה לאוכלוסיות ומגזרים שונים. תל אביב באופיה היא מודרנית ומתקדמת ולכן היא ראשונה ליישר קו עם מגמות חינוכיות בעולם שבהתאם אליהן, היא פותחת ערוצי חינוך חדשניים וייחודיים. כמו למשל מתן מענה לתלמידים אשר זקוקים לתכנית לימודים מיוחדת ויש להם התאמות והקלות ממשרד החינוך. בתל אביב קיימים מספר רב של מכוני אבחון, ולכן מאוד קל ונגיש להגיע לאבחון דידקטי בתל אביב. זה כמובן מסביר את האחוז הגבוה בזכאים להקלות במבחני הבגרות בעיר יחד עם שיעור לא רע במחזיקי תעודת בגרות.

לקויות למידה הפכו לנושא מדובר מאוד בקרב הציבור. תלמידים אשר מביעים קושי כלשהו בתהליך הלמידה שלהם, נבחנים באבחון דידקטי ובו ייקבע אם הם זקוקים למשאבים מיוחדים על מנת לצלוח את הלימודים. לקויות למידה לרוב מתבטאות בהבדל משמעותי בין היכולות והכישורים השכלתניים של הילד לעומת הביצועים בכיתה ובמבחנים. בשלב הזה, מקובל לקחת את הילד לאבחון דידקטי שאותו מבצעים אצל מומחים לאבחון דידקטי בלבד. המאבחן, במידת הצורך, ידע לשלוח את הילד לגורמים מקצועיים נוספים אם יבחין כי מקור הקושי הוא רגשי או פיזי. האבחון כולל מפגשים אישיים, שאלונים ומבחנים כאשר במידה ומדובר בילד, גם הוריו יתבקשו למלא שאלונים ולשוחח עם המאבחן.

לקויות הלמידה

ישנם כמה סוגי לקויות למידה, שביניהם יש את הדיסלקציה, המאופיינת בקשיים בקריאה (לדוגמה שיבושים והחלפת מילים, קושי בהבנת הנקרא, קושי בלעקוב אחרי הוראות וכו'), דיסגרפיה, שם ללקויות כתיבה (כמו למשל שגיאות כתיב, שימוש לא נכון בכלי כתיבה וכו'), דיסקלקוליה, שהפירוש הוא לקויות בחשבון (קושי ללמוד פעולות חשבון בסיסיות, קושי בלמידת רצפים של מספרים וכו') ובעיות זיכרון בין אם לטווח ארוך או קצר, (זיכרון חזותי, שמיעתי וכו'). בגלל שיש מגוון רחב של לקויות למידה נדרש אבחון דידקטי מקצועי שיביא בחשבון את התחום העיקרי בו התלמיד מתקשה יחד עם מרכיבי אישיותו ויכולתיו ולפי זה ידע לבנות עבורו תוכנית לימודים ייחודית שתביא אותו לרמת הידע והכישורים המצופים ממנו בשלב בו הוא נמצא.

פניה לאבחון

יחד עם יתרונות העיר, תל אביב היא עיר צפופה ויש בה היום כ-60,000 תלמידים מה שיכול לגרום לעומס על מכוני האבחון ולזמני המתנה ממושכים. לעיתים, התלמיד זקוק לאבחון מהיר בייחוד אם הוא לקראת מבחנים או בגרויות. לצורך כך קיימים מספר פתרונות שהוקמו כדי לענות על צורך זה, כמו למשל אבחון דידקטי שמגיע עד הבית שלכם בתל אביב מטעם "המרכז הארצי ללקויות למידה", שמעבר לעובדה שהאבחון מגיע עד אליכם הביתה וחוסך לכם זמן נסיעות וטרטורים, ניתן גם לסיים אותו בפגישה אחת (כמובן תלוי ביכולת של הנבדק לעמוד בזמן ממושך של אבחון) ובכך, לתת מענה לתלמידים הזקוקים להקלות ביעילות ובמקצועיות.

ווצאפ