תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון פסיכודידקטי בדרישת בית הספר

אבחון פסיכודידקטי בדרישת בית הספר
אבחון פסיכודידקטי לתלמידים
  • אבחון מהיר
  • אבחון לקבוצות
  • לתלמידים בכל הגילאים
  • מחירים נוחים והנחות לקבוצות
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

לקויות למידה יכולות לפגוע בתלמידים רבים בדרכים שונות ולא תמיד קל להבין ממה לקות הלמידה נובעת. חלק מלקויות הלמידה מתגלות רק במהלך שנת הלימודים הראשונה בבית הספר או בכיתה ב', ודברים שלא התגלו בתקופת הגן מתחילים להראות את אותותיהם.

למה מורים דורשים אבחון?

נפוץ מאוד שמורים וצוות חינוכי בבית הספר מתחילים להרגיש בקשיים אצל חלק מהתלמידים והם ממליצים להוריד לגשת לאבחון דידקטי או אבחון פסיכודידקטי (אבחון פסיכודידקטי הוא כמו אבחון דידקטי רק מקיף יותר שמתייחס גם להיבטים הרגשיים שמשפיעים על הנבדק). דרישת בית הספר לעתים יכולה להיראות מוזרה, כי הורים שנמצאים בבית עם ילדיהם לא מרגישים בקשיים אלו של התלמיד, אך מכיוון שאלו לקויות למידה, טבעי שהן יופיעו כשהילד צריך להתמודד עם משימות שקורות בבית הספר. לא מדובר רק על קריאה או הבנה לפי דרישה, אלא בישיבה למשך זמן ממושך בשיעור או אפילו ביצוע פעולות מתמטיות פשוטות מאוד.

במה האבחון עוזר?

חלק מלקויות הלמידה פוגעות במשימות כל כך ממוקדות ולכן לא ניתן להבחין בהם בבית, לכן על מנת להבין טוב יותר את מצבו של הילד יש לגשת לאבחון על פי דרישת בית הספר. אבחונים אלו נועדו כדי לאתר לקות למידה ולהבין את הקשיים של הילד בבית הספר, ממה הם נובעים ואיך להתמודד איתם. האבחונים האלו מקנים לילדים רבים כלים להתמודדות עם קשיים ולהצליח בלימודים. מסקנות האבחונים יכולות להשפיע מאוד על עתידו של הילד גם בגיל צעיר מאוד. התמודדות עם קשיים בגיל מוקדם עדיפים מאשר התעלמות מהם ואבחון מקודם יכול לעזור לתלמיד להימנע מפיתוח דימוי אישי נמוך ועוד. 

אבחון פסיכודידקטי לקבוצות תלמידים בבתי ספר

אבחון תלמידים בבתי ספר יכול להתבצע בקבוצות ולכן אם אתם מכירים עוד תלמידים שצריכים לבצע אבחון מומלץ להתאחד ולגשת למכון אבחון כקבוצה, כך תוכלו לקבל הנחות ומחירים שמיועדים לקבוצות.

ווצאפ