תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון הפרעת קשב וריכוז

אבחון הפרעת קשב וריכוז
אבחון עד הבית
  • ניסיון רב שנים
  • מקצועיות ללא דופי
  • יחס אישי וחם
  • מחירים משתלמים
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

מהו אבחון קשב וריכוז?

אבחון קשב וריכוז הוא אבחון אשר מטרתו לאבחן ילדים ומבוגרים ולאמת או לשלול את קיומה של הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (נקראת באנגלית Attention Deficit Hyperactivity Disorder או בקיצור ADHD). מדובר בהפרעה נוירו-התפתחותית שיכולה להקשות על אנשים רבים בלימודים, בעבודה ובחיים. הפרעת קשב וריכוז פוגעת בכ-7% עד 10% מהאוכלוסיה והיא אינה עוברת עם הזמן.

איך משפיעה הפרעת קשב וריכוז על חיינו?

הפערת הקשב והריכוז נקראת לעתים גם "בעיה שקופה" מכיוון שאי אפשר באמת לדעת אם אדם סובל מהפרעת קשב וריכוז ללא אבחון מקצועי של מכון אבחון. איש מקצוע ידע לזהות את הסימנים המעידים על בעיות הקשב והריכוז אכן נובעים מבעיה זו או שמא יש סיבות אחרות. תסמינים של בעיות קשב וריכוז כוללים חוסר ריכוז, פעלתנות יתר, 'רחפנות', חוסר ארגון, חוסר סבלנות ועוד.. עם זאת, מכיוון שאלו דברים שיכולים לקרות לכל אדם, הצורך באבחון מקצועי הוא חיוני מאוד. בנוסף, אין צורך שכל התסמינים יתנו את אותותיהם כדי להיות מאובחן בהפרעת קשב וריכוז ומספיק שרק חלק מהם מופיעים.

למי מתאים אבחון קשב וריכוז?

אבחון קשב וריכוז מתאים לילדים בכל הגילאים לאחר תחילת הלימודים בבית הספר וגם למבוגרים. במידה וילד מראה סימנים של חוזר סבלנות בכיתה, תזוזתיות יתר והילד לא יכול לשבת שיעור שלם בכיתה מבלי להתעסק בכל מיני דברים ולמעשה לא להקשיב לשיעור כלל למרות שהוא מנסה, אלו סימנים שמצריכים אבחון וחוות דעת מקצועית. הפרעת קשב וריכוז נפוצה יותר אצל בנים מאשר בנות. הקשיים והתסמינים להפרעת קשב וריכוז אינם חולפים עם הגיל, אך באמצעות אבחון לומדים אנשים המאובחנים בהפרעה זו כיצד להתמודד עם הקשיים המתלווים אליה.

מה אנחנו מציעים?

המרכז הארצי ללקויות למידה מציע אבחון הפרעת קשב מקצועי. האבחון הינו אבחון ממוקד לאיתור הפרעת קשב וריכוז כאלה עולה חשש כזה. האבחון כולל ראיון עם מאבחן או מאבחנת מקצועיים ומוסמכים על מנת להבין את הרקע לאבחון. בנוסף, מילוי שאלונים וקבלת מידע מההורים ומהצוות החינוכי בבית הספר. האבחון עם הילד יתבצע במשך מס' שעות בפגישה אחת או יותר. לאחר תקופת המתנה, יסיק המאבחן את מסקנותיו ויפרוס אותן בפני ההורים של הילד והילד כדי להסביר להם על תוצאות האבחון, מסקנותיו והשלכותיו, ויוסיף גם המלצות להקלות במבחנים.

ווצאפ