תפריט יצירת קשר התקשר

דיסגרפיה - טיפול

דיסגרפיה היא לקות למדיה הפוגעת בכישורי הלוקה בה בדרכי הכתיבה. בדרך כלל היא מלווה בלקויות למידה נוספות כגון דיסלקציה אשר פוגעת בקריאה, אך היא יכולה לעמוד בפני עצמה כלקות למידה המשפיעה על ילדים ומבוגרים רבים. אם אתם או הילדים שלכם אובחנתם כסובלים מדיסגרפיה, היכולות המוטוריות שלכם יכולות להקשות עליכם בלמידה או בעבודה ויש צורך להתמודד עם לקות זו מכיוון שאין לה תרופה, אך אפשר להתמודד איתה ולשפר את היכולות שמושפעות כתוצאה מדיסגרפיה.

ההתמודדות עם דיסגרפיה יכולה להיות יעילה יותר כאשר מתחילים להתמודד איתה מוקדם ולכן מומלץ לאבחן דיסגרפיה בהקדם.

טיפים ודרכי טיפול

הדבר החשוב ביותר שבית הספר של הילד שלכם יכול לעשות כדי לעזור לו להתמודד עם לקות הלמידה זה להוריד את המתח והלחץ כאשר הילד כותב. ישנן כמה דרכים לעשות זאת.

הרשו זמן אקסטרה במבחנים - תלמידים הסובלים מדיסגרפיה נדרשים ליותר זמן במהלך המבחנים כי הם כותבים לאט יותר. הארכת הזמן תעזור להם בהפחתת הלחץ והם יתמודדו יותר טוב עם המבחן.

אל תשפטו את התלמידים על פי כתב היד שלהם - במקומות רבים נהוג להוריד ניקוד במבחנים ובעבודות על כתב יד לקוי. דבר זה יכול לתסכל תלמידים רבים עם דיסגרפיה והם יכולים להרגיש שהמאמץ שלהם לשווא. 

הרשו לתלמיד לעבור מבחן בעל פה - לאחר אבחון תלמידים בעלי דיסגרפיה יהיו זכאים לרוב למבחנים בעל פה ולא בכתב. בדרך זו הם יוכלו להביע את החומר הנלמד בצורה טובה יותר מאשר על דף.

הרשו שימוש במחשב - כאשר אפשרי, יש לתת לתלמיד להשתמש במחשבים עם תוכנות אשר מאפשרות להם להרכיב משפט ולהקליד אותו במקום לכתוב. במקרים אחרים אפשר לתת לתלמידים להגיש עבודות מודפסות במקום עבודות בכתב יד.

ווצאפ