תפריט יצירת קשר התקשר

פעילויות לילדים עם הפרעות קשב וריכוז

ההשפעות של הפרעת קשב וריכוז על ילדים כוללות בין היתר קושי בריכוז, בעיה במעקב אחר הוראות, תזוזתיות ואימפולסיביות. תכונות אלו מקשות על ילדים רבים להשתתף במגוון רחב של פעילויות. אין זה אומר שהילד שלכם לא יכול לשחק במשחקי ספורט או להשתתף בחוג מסוים, אבל חלק מהפעילויות מומלצות יותר מהשניה. החוכמה היא לבחור את הפעילויות המתאים. 

הפעילויות המתאימות לילד שלך תלויות מאוד בסוג הפרעת הקשב וריכוז ואיך היא פוגעת בו, או במילים אחרות - בהתאם לסימפטומים העיקריים של הפרעת הקשב והריכוז אצל הילד. אפשר לחלק את זה ל-3 סוגים - ילד לא קשוב, ילד אימפולסיבי, ושילוב של שניהם. ילד שלא קשוב יגלה שפעילויות ספורט מאוד מבלבלות אותו וילד אימפולסיבי יתקשה לשחק במשחקים ובפעילויות שמצריכות ממנו לשבת ולחכות. באופן כללי, עבור כל הילדים, פעילויות ספורט והתעמלויות יהיו מעולות כדי לרכך את התסמינים וכדי לשפר את הביטחון העצמי.

בחירת הפעילות המתאימה

משחקי הספורט כמו כדורגל וכדורסל הם לא כל האפשרויות הקיימות. תחומי ספורט אינדיבידואלים כמו אומנויות לחימה, טניס ושיחה נחשבות בחירות מעולות עבור ילדים רבים שלא מוצאים את עצמם בתחומים האחרים. חשוב לבחור משחקים מרגיעים ולא משחקים שכוללים לחץ וצעקות. לפני שבוחרים חוג או פעילות שווה לבקש שיעור ניסיון כדי שתראו אם זה מתאים לילד שלכם.

מומלץ למצוא קבוצה שתהיה פחות או יותר בת גילו של הילד או אפילו צעירים יותר בשנה וכדאי לבחור בקבוצות קטנות מכיוון שקבוצות גדולות יכולות להיות רועשות ומסיחות את הדעת. 

עבור תמי ניומן, בת 14 שאובחנה בהפרעת קשב וריכוז, בישול הייתה בחירה מצוינת. מלבד העובדה שלומדים על אוכל וזה היה נושא שמעניין את הילדה, עבודת הבישול דורשת גם ארגון וסדר וזוהי תכונה שהיא הייתה צריכה להתמודד איתה, אך עשתה זאת בהצלחה. 

ווצאפ