תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דידקטי למבוגרים

אבחון דידקטי למבוגרים
אבחון למבוגרים
  • אבחון לכל גיל
  • אבחון לסטודנטים
  • אבחון מהיר
  • אבחון עד הבית!
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז משפיעות על 30 עד 50 אחוזים מהמבוגרים שסבלו מכך בעבר. יש שיגלו על לקות למידה קיימת בשלב מאוחר יותר בחייהם כאשר יתחילו ללמוד לימודים גבוהים או תוך כדי התקדמות בקריירה. אנחנו עדים גם למקרים מסוימים בהם מתפרצת לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז באמצע החיים אצל אנשים שלא חוו קשיי למידה כאלו ואחרים עד כה. על מנת לבצע את האבחון בזמן, נדרשת תשומת לב רבה לתסמינים ההתחלתיים של חוסר ריכוז, הסחות דעת, אימפולסיביות וחוסר יציבות רגשית. לעיתים, ההתנהגות תאופיין בחוסר יכולת איפוק להגיב ולשלוט בתגובות. אצל ילדים מאוד קל לאבחן היפראקטיביות, אצל מבוגרים ההתנהגות המקבילה להיפראקטיביות היא חוסר שקט וקושי להירגע, חוסר אירגון ועוד, שמשפיעים על אנשים בכל מצב בחיים כולל סטודנטים

ממה נגרמות לקויות למידה?

הגורמים ללקויות למידה אינם חד משמעיים. אך ישנן כמה השערות. לדעת המומחים, לקויות למידה

יכולות להיגרם ממספר גורמים. הראשון הוא תורשה מאחד ההורים או קרובי משפחה אחרים. הגורם השני הוא פגיעה במהלך ההיריון או הלידה כמו למשל שתיית אלכוהול במהלך הלידה, לידה בתת-משקל וכו'. הגורם השלישי שכנראה גורם להפרעות למידה הוא תקריות שלאחר הלידה כמו פגיעות ראש, חשיפה לחומרים רעילים, חוסרים תזונתיים ועוד. בכל מקרה, הם טוענים שהפרעות למידה לא יכולות להיגרם בעקבות מצב כלכלי או הבדלי תרבות.

איך מאבחנים?

אבחוני לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז מתבצעים על ידי מאבחנים דידקטיים מוסמכים. לרוב מדובר באנשי חינוך, פסיכולוגים או נוירופסיכולוגים שעברו הכשרה לבצע אבחונים כאלה. אבחון דידקטי למבוגרים מתבצע באמצעות בדיקה קלינית בה בוחנים את ההיסטוריה ההתפחותית, החינוכית, המשפחתית והרפואית של הנבדק. בעזרת מכלול של מבדקים, שאלונים וראיונות מתקבלת תשובה האם קיימת לקות למידה ואיזו. האבחון מאפשר הבנה רחבה של מיומנויות ואיך מתבטאים קשיי הלמידה של המאובחן. במידת הצורך, יישלח הנבדק לבדיקות נויורולוגיות, הנחיות לשיפור מיומנויות, ייעוץ רגשי, הדרכות ועוד. באופן כללי, ובמיוחד במבוגרים שהתנהגותם משתנה במהלך חייהם הבוגרים, חשוב לבצע בנוסף גם בדיקות גופניות כדי לבדוק שלא מדובר בבעיה בריאותית אחרת כמו פעילות יתר של בלוטת התריס, לקות שמיעה או תופעות לוואי הנובעות מתרופות הנלקחות באופן קבוע.

כל אחד יכול

היום, עם המודעות ההולכת וגוברת להפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה, קיים מגוון רחב של מכוני אבחון שמאפשרים לכל אחד, מכל איזור גאוגרפי, לבצע אבחנה מקצועית ומדויקת שתתן לו תמונה ברורה יותר לגבי הקשיים שהוא חווה ביומיום. אם אתם חושדים שיש לכם או למישהו מהקרובים לכם לקות למידה או הפרעת קשב וריכוז, אל תהססו לבצע אבחון דידקטי למבוגרים. טיפול נכון משפר את החיים באופן משמעותי. מבוגרים עם לקות למידה יכולים להגיע להצלחות מרשימות בכל תחומי החיים בעזרת האבחון שמאפשר להם ללמוד את החוזקות שלהם ואסטרטגיות שיעזרו להם להתגבר על הקשיים. כמו כן, בהתאם לאבחנה, ניתן לבצע התאמות ושימוש בטכנולוגיות המתאימות ביותר לצרכים האישיים של כל נבדק.  

ווצאפ