תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון דיסקלקוליה

אבחון דיסקלקוליה
אבחון עד הבית
  • ניסיון רב שנים
  • מקצועיות ללא דופי
  • יחס אישי וחם
  • מחירים משתלמים
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

מהו אבחון דיסקלקוליה?

לקות הלמידה "דיסקלקוליה" היא לקות למידה שמתאפיינת בקשיים במתמטיקה וחשבון. לקות למידה זו, מקשה על האדם הסובל ממנה לבצע פעולות מתמטיות פשוטות ביחס לבני גילו וקושי בלמידה של חוקי המתמטיקה ללא סיבה נראית לעין, ובטח לא בגלל אי רצון ללמוד. דיסקלקוליה פוגעת בכ-1% עד 6% מהאוכלוסיה והיא שכיחה טיפה יותר אצל בנות מאשר אצל בנים. היא מופיעה בגיל צעיר והשכיחות גבוהה יותר במקרים בהם יש בן משפחה הסובל מלקות זו. 

דיסקלקוליה היא לקות למידה בפני עצמה, אך ברוב המקרים היא מגיעה בנוסף ללקות למידה אחרת, כגון הפרעת קשב וריכוז, דיסלקציה, דיסגרפיה וכו'...

מתי ניגשים לאבחון דיסקלקוליה?

כמובן שלא כל אדם המתקשה במתמטיקה אמור להפעיל נורה אדומה בהקשר של לקות למידה זו, אך במידה ולילד אין אינטלגנציה נמוכה, ובמקצועות אחרים הוא מצליח מאוד ורק במתמטיקה הוא מתקשה ביחס לבני כיתתו, כדאי לבדוק אם ישנם קשיים עמוקים יותר כמו לקות למידה המשפיעים על היכולות שלו בתחום המתמטיקה. אם הבן שלכם מצליח במקצועות אחרים, אך רמת הידע שלו בחשבון היא ברמה של 2 כיתות מתחת לכיתתו, עלול לעלות חשש לדיסקלקוליה ויש צורך לגשת לאבחון.

המלצה לגשת לאבחון דיסקלקוליה יכולה לבוא מצד הצוות החינוכי בבית הספר, אך מעורבות ההורים נדרשת כדי לא לסמוך ולחכות להמלצות במידה ועולה חשש כזה. ניתן לגשת באופן עצמאי לאבחון דיסקלקוליה במכון אבחון המתמחה באבחונים מסוג זה. מומלץ לגשת לאבחון כמה שיותר מוקדם, החל מכיתה ב' כדי שיהיה אפשר לאבחן את הבעיה ולהימנע מקשיים העתידים להתלוות אליה. 

תלמיד המאובחן מאוחר או לא מאובחן כלל עלול לפתח קשיים רבים יותר. הוא עלול "להישאר מאחור" ביחס לבני כיתתו וזה יוסיף על הקשיים שלו ללמוד את החומר הנוכחי. בנוסף, הוא עלול לפתח חרדות ממתמטיקה ולהימנע ממקצוע זו ואף ממקצועות אחרים. לא רק זה, אלא שהכשלונות החוזרים והנשנים עלולים לפתח אצלו דימוי עצמי נמוך. 

אבחון דיסקלקוליה

אבחון דיסקלקוליה לעתים ייחשב כאבחון דידקטי בחשבון. האבחון כולל בתוכו מגוון רחב של היבטים, גם כאלו שלא עוררו חשד אצל הורי התלמיד והצוות החינוכי, זאת כדי לקבל תמונת מצב מקיפה על מצבו של הילד הנבדק. האבחון כולל מבחני אינטלגנציה, מבחני קריאה, מבחני שפה, מבחני קשב וכמובן מבחנים הקשורים למתמטיקה וחשבון - בדיקה של הבנת מושג  המספר, הבנה של פעולות חשבון בסיסיות, הבנה של הסימנים המתמטיים ומשמעויותיהם. האבחון אורך כמס' שעות והוא בדרך כלל נעשה במס' מפגשים.

במרכז הארצי ללקויות למידה ניתן לערוך את האבחון אצלכם בבית ואין צורך להגיע עד לאחד מהסניפים שלנו.

ווצאפ