תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון לקות למידה

אבחון לקות למידה
אבחון לקות למידה
  • ניסיון רב שנים
  • מקצועיות ללא דופי
  • יחס אישי וחם
  • מחירים משתלמים
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

מה זה אבחון לקות למידה?

אבחון לקות למידה זהו אבחון אשר מטרתו לאתר או לשלול את קיומן של לקויות למידה. ישנן סוגים רבים של לקויות למידה כשהמוכרות מביניהן הן דיסלקציה והפרעת קשב וריכוז אך מעבר ל-2 אלו ישנן לקויות למידה רבות ושונות כמו דיסגרפיה, דיסקלקוליה, דיספרקסיה ועוד... ההשערה בנוגע לכמות הילדים הסובלים מלקויות למידה היא שבין 10% ל-20% מהילדים סובלים מלקויות למידה. ועל פי סקרים קרוב לשליש מההורים חוששים שלילד שלהם יש לקות למידה. 

למי מיועד האבחון?

אבחון לקות למידה מיועד בעיקר לילדים בגילאי בית ספר ותיכון. כשילדים עולים לכיתה א' הם מתחילים להתמודד עם קשיים שלא בהכרח באו לידי ביטוי עד כה, גם אם הם הורגשו ברמה מסוימת בגן וגם אם לא. קשיים אלו יכולים להיות סימנים ללקויות למידה במידה והילדים מראים יכולת ורצון להצליח. לפעמים ילדים 'מרחפים' או כאלו שחווים בעיות התנהגות אחרות גם סובלים מלקויות למידה שלמעשה דוחפות אותן להתנהגויות אלו. בנוסף לילדים בגילאי בית ספר, גם נערים בגילאי תיכון לקראת הבגרויות ניגשים לבצע אבחון לקות למידה על מנת לקבל את ההקלות להן הם זכאים. זאת מכיוון שתוקף האבחון הוא ל-5 שנים בלבד ויש לעבור אבחון נוסף גם אם הילד אובחן בלקות למידה בשלב מוקדם יותר בחייו.

מהו תהליך האבחון?

אבחון לקות הלמידה מורכב מכמה חלקים והוא משתנה בהתאם לצורך ולגילו של הילד. בדרך כלל הוא מורכב מהחלקים הבאים:

  • ראיון אישי עם הילד והוריו
  • איסוף חומרים, הן במהלך הראיון והן במילוי שאלונים וקבלת מסמכים מבית הספר
  • אבחון הילד במגוון רחב של היבטים (תוכלו לקרוא על כך בהרחבה בדף אבחון דידקטי)
  • ביצוע אבחון על פי הדגשים שבגינם פנה הילד (למשל אם הוא מתקשה במיוחד במתמטיקה וכו') 
  • הסקת מסקנות המאבחן ופריסתן בפני הילד והוריו ומתן המלצות להמשך טיפול והתמודדות עם לקות הלמידה

תהליך האבחון לוקח כמס' שעות והתהליך כולו כולל המתנה לקבלת התשובות הסופיות אורך כמס' שבועות. האבחון נערך במכוני האבחון, ואצלנו במרכז הארצי ללקויות למידה יש אפשרות לעריכת אבחון גם אצלכם בבית במקום שנוח לכם.

איך האבחון מועיל לילדים הסובלים מלקויות למידה?

באמצעות האבחון יכולים הילדים לדעת בדיוק ממה נובעים הקשיים שלהם. כשילד לא יודע ממה נובעים הקשיים שלו הוא עלול לפתח תסכול רב ודימוי עצמי נמוך. לאחר הבנה של המצב וטיפול נכון על פי המלצות המאבחן, יכול הילד לשבת בכיתה וללמוד באמצעות הדרכים שמתאימות לו יותר. בנוסף, לעתים מומלץ לקחת כדורים לאחר אבחנה מדויקת והכדורים עוזרים לילד להירגע ולהתרכז יותר. 

ילדים רבים שהוריהם היו מאוד מאוכזבים מהפערים בינם לבין בני כיתתם גילו שלאחר אבחון הילד פורח ומצליח להגיע להישגים שלא חשבו שהוא יגיע אליהם. הפתעה לטובה חיכתה להורים רבים כשילדים שהתחילו את שנת הלימודים על רגל שמאל לפתע הפכו להיות תלמידים מצטיינים. ולא מדובר בהגזמה! 

האם האבחון הוא גם למבוגרים?

בהחלט. אבחון לקות למידה מתאים לכל גיל. לקויות הלמידה לא עוברות עם הזמן ולכן אנשים בגילאים שונים פונים לאבחון. הן מסיבה לכך שהם רוצים הקלות באוניברסיטה למשל, והן בגלל שבמהלך צעירותם הם לא אובחנו בלקות למידה אך בגיל מאוחר יותר עולה החשש או שמא לקות הלמידה 'התפרצה' לאחר טראומה או אירוע מסוים.

מה אנחנו מציעים?

המרכז הארצי ללקויות למדיה מציע אבחון לקות למידה במחיר של החל מ-1390 ₪ בבית הלקוח. האבחון מבוצע על ידי מאבחן מוסמך ומקצועי והתוצאות מובטחות להיות מהירות ככל האפשר, אך גם מקצועיות ומפורטות.

ווצאפ