תפריט יצירת קשר התקשר

מאבחנת דידקטית

מאבחנת דידקטית
מאבחנת עד הבית
  • מאבחנת מקצועית
  • יחס חם ואישי
  • מחירים נוחים
  • שירות עד הבית
התקשרו עכשיו! 077-7299940
קרא עודקרא עוד
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!

ההחלטה של ההורים לפנות אל אבחון דידקטי אינה החלטה פשוטה במיוחד, אך גם מציאת אשת מקצוע לצורך אבחון דידקטי אינה החלטה פשוטה. הסיבה לכך היא מספר המאבחנות והמחקרים השונים המצביעים על הצלחת ההליך בשל אינטרקציה בין המאבחנת ובין הנבדק.

מהו אבחון דידקטי

אבחון דידקטי הינו הליך  הכולל בדיקה של לקויות למידה בקרב נבדקים בגילאים שונים. האבחון נערך על ידי אשת מקצוע- מאבחנת לאבחון דידקטי הבוחנת כישורים של קריאה וכתיבה וכן התארגנות במרחב. 

מטרת האבחון היא לאתר כשלים לימודיים וכן בניית תוכנית לימודים מתאימה במסגרתה יינתנו כלים לימודיים טובים יותר. אבחון דידקטי מטרתו לבחון את התפקוד של הנבדק במגוון סיטואציות  תוך מיפוי החלקים באמצעותם בונים אסטרגיות למידה.

איך למצוא מאבחנת דידקטית מקצועית 

פנייה אל מרכז טיפולי: על מנת למצוא אשת מקצוע בעלת ידע רב, ההמלצה היא לפנות אל מרכז טיפולי בו פועלת מאבחנת בעלת ידע רב. מרכז טיפולי מקצועי הפועל שנים ארוכות יהיה המקום המושלם למציאת אשת מקצוע.

 עיבוד מידע והמלצות : המלצות של הורים אחרים אשר נעזרו בשירותיה של מאבחנת מקצועית יסייעו לכם באיתור אשת מקצוע.  עם זאת, גם התרשמות ראשונית של אתר האינטרנט עשויה לסייע לכם לקבל לא מעט מידע.

 הקשבה לתחושת בטן: מדובר באחד החלקים המשמעותיים ביותר באיתור אשת מקצוע.  הצלחת האבחון כוללת שיתוף פעולה בין הנבדק ובין המאבחנת ולכן לעיתים יש להקשיב לתחושת בטן.  על ההורים לחשוב מיהי אותה אשת מקצוע אשר יהיה קל לילד שלהם להיפתח בפניה.  האם הם ירגישו בנוח בסביבתה ויוכלו לשתף אותה בבעיות ובקשיים השונים?

היעדר בושה: אם ההורים מגלים ספק לגבי הבחירה, הרי אפשר לשאול את המאבחנת ולהיוועץ עימה. לעיתים העלאת התחושות השונות יסייעו רבות בהמשך הדרך.

המרכיב החשוב ביותר - פרטיות

נבדק המגיע לאבחון דידקטי צריך להרגיש כי אשת המקצוע אינה חושפת את המידע אשר יש ברשותה אודות הקשיים עימם הוא מתמודד. מדובר במרכיב חיוני וחשוב ביוותר- יש לנבדק את הזכות לפרטיות  ולדעת כי אף אחד אינו מאזין לממצאים השונים וכל פעולה אשר תעשה בחדר תהיה חשאית ללא כל דליפות.  מדובר בסיטואציה מורכבת המצריכה אמון רב. 

ההחלטה על בחירת מאבחנת מתחילה כבר בשיחת הטלפון הראשונה במסגרתה תוכלו לזהות האם מדובר באשת מקצוע בעלת ניסיון רב. הדרך בה תשמעו פרטים אודות האבחון תהיה הדרך בה תחליטו האם מדובר באשת מקצוע מתאימה או שמא יהיה עליכם לאתר אשת מקצוע נוספת.  בעת תיאום אבחון חשוב מאד לשים לב לכל אותם פרטים העשויים להשפיע על מהלך האבחון – בדיוק מהסיבה הנ"ל, חשוב מאד לבצע שיחת טלפון מקדימה וכן להיפגש עם המאבחנת על מנת לבחון האם יש כימיה. 

ווצאפ