תפריט יצירת קשר התקשר

דיסקלקוליה - דרכי טיפול

יש דרכים רבות לעזור לילדים עם לקות הדיסקלקוליה ללמוד מתמטיקה. אמנם אין תרופות שעוזרות לטיפול בבעיה זו, אך התרופות יכולות לזעור בתופעות שבדרך כלל מתלוות לדיסקלקוליה כגון הפרעת קשב וריכוז והן עוזרות לילד להתרכז, או תרופות נגד חרדה ולקויות למידה אחרות.

אחת השיטות לשיפור יכולות המתמטיקה אצל ילד הסובל מדיסקלקוליה היא הוראה עם גישה רב חושית. שיטה זו משתמשת בראיה, חוש המישוש, שמיעה ותנועה כדי ללמד ילדים יכולות חדשות וקונספטים חדשים. באמצעות שיטה זו אפשר ללמד ילדים מה המספרים והסמלים מסמלים והיא למעשה דרך למידה שיכולה להיראות הגיונית יותר לילדים הסובלים מקשיי למידה. לצורך הדוגמא, באמצעות חפצים שונים ניתן ללמוד כמויות וכך הילדים לומדים הבנה בסיסית של כמויות, ומחזקת את הקשר בין מה שלומדים לבין מה שרואים בפועל. 

בעיות ללקויות שחוזרות על עצמן

הרבה ילדים עם דיסקלקוליה סובלים מלקויות למידה נוספות. הבולטות בהן הן דיסלקציה והפרעה קשב וריכוז. טיפול בבעיות אלו לא בהכרח יפתור את בעיות המתמטיקה והחשבון אבל טיפול בהחלט יכול לעזור ולהשפיע על הלימוד מכיוון שלעתים רבות קשיים אלו משפיעים על יכולותיו של הילד ללמוד בכך שהילד לא יכול לשבת לאורך זמן ולהתרכז בלימודים. הפחתה של התסמינים תאפשר לילד להתגבר על קשיים אלו ולהתמודד רק עם הקשיים של הדיסקלקוליה. גם לדיסלקציה יש השפעה מרובה על דרך הלמידה ובמקרים רבים דיסקלקוליה ודיסקלציה הן לקויות למידה שפוגעות ביחד באותו אדם.

ילדים הסובלים מלקויות למידה ובפרט בדיסקלקוליה זקוקים ליותר השקעה והתמדה. הם יוכלו להיעזר בשיעורי עזר לאחר שעות בית הספר ושימוש בשיטות משחק ללימוד. ישנן גם אפליקציות בטלפון שיכולות אולי להתאים לילד ולגרום לו לרצות ללמוד יותר. אך כדי שההשקעה תצליח יש צורך לעבור אבחון ולקבל טיפים ועצות מומחים. 

לחצו כאן לפרטים אודות אבחון דיסקלקוליה.

ווצאפ